Forbrukslån uten Sikkerhet | Langaton Hiiri | Kredittkort Reiseforsikring | Billigst Strømleverandør | Billigste Boligalarm | Forsikring Sammenligning | Beste Mobilabonnement | Godteributikk på Nett

Forests ČR Hradec

Category
Competitions, Vizualizations
About This Project

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Anotace návrhu

Jednoduché koncepční řešení maximálně využívající možnosti lokality, zadání. Navrhujeme nový úsporný objekt. Všechny současné objekty bouráme.

Pro místo nám připadá nejdůležitější otevření celé loka- lity směrem na východ do lesů. Paradoxně jsme dospěli k závěru, že toto otevření nejvíce zdůrazníme, pokud hmotou domu „půjdeme proti němu“ – pocit tohoto otevření je tak vnímatelný v parteru (dům je v této části vysoko nad terénem). Nejvíce je ale vnímatelné uživateli domu – z místností se otevírá jednak jedinečný výhled do lesů na východ, ale i na západ do centra obce s kos- telem. Zároveň je důležité, že objekt není příliš vysoký – přes svou délku do svého okolí nenápadně zapadá. Stej- ně tak byla důležitá i práce s fasádou – parter betonový, strohý a elegantní, dřevostavba na něm posazená útulná a přátelská.

S jednoduchostí navrhovaného objektu kontrastuje jeho bezprostřední okolí. K domu přiléhají jeho různé veřej- né i soukromé funkce – tímto způsobem dům zapadá do a zároveň si vyváří bezprostřední kontext.

Z hlediska vyjadřovacích prostředků tu tak balancujeme na hraně mezi velkolepostí odkazu nedalekého moder- nistického města a téměř rukodělnou prací se dřevem, se kterou mají největší zkušenost chataři a chalupáři z lesů a hor v okolí.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.